Damon Gülümsemesi Nedir?

Damon Sistemi size geleneksel diş tellerinden daha geniş bir gülümseme sunar; bu, yetişkinlerin üçte ikisinden fazlasının tercih ettiği gülümseme türüdür. Damon Sisteminin geniş gülümseme arkı, ağzınızın köşelerindeki koyu renkli üçgenleri azaltır ve genel yüz profilini iyileştirir, hatta daha genç bir görünüm sağlamaya bile yardımcı olabilir.

  • Doğal Geniş Gülümsemeler

Geniş kemerli gülümsemeler daha fazla diş gösterir ve ağız köşelerini daha dolgun bir şekilde doldurur. Sonuç daha doğal ve çekici bir gülümsemedir. Geniş kemer aynı zamanda yüze destek  sağlayarak yüze daha genç bir görünüm kazandırır.

Bukkal koridorlar, gülümseme sırasında üst dişlerin her iki yanında bulunan boşluklardır. Dar bir gülümseme arkı bu boşlukların daha fazla gözükmesine neden olur ve daha az çekici bir gülümseme oluşturur.

Gülümseme ne kadar genişse (bukkal koridor ne kadar küçükse), gülümsemeniz o kadar çekici olacaktır.

  • Dişlerin dik ve doğru pozisyonda olması

Dişlerin dik ve doğru pozisyonda olması çenelerin düzgün çalışmasına yardımcı olur ve yanlış ısırmanın neden olduğu aşınmaya karşı koruma sağlayabilir. Dik dişler aynı zamanda gülümsemenin çekiciliğini de arttırabilir.

  • Gülümseme Arkı

Güzel bir gülümsemenin önemli bir yönü gülümseme arkıdır. Dişlerin kıvrımı alt dudağın kıvrımını takip ettiğinde bir gülümseme arkı oluşturulur ve doğal ve akıcı bir gülümseme ortaya çıkar. Kliniğimizde en son sunulan Damon Ultima Braket sistemini kullanıyoruz ve hastalarımızda yukarıdaki gülümseme kriterlerine uyacak Damon gülümsemeler oluşturmak en büyük hayalimiz.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ONLİNE KONSULTASYON RANDEVUSU ALIN